Bodrumda gezilecek yerler Alternatifleri

Bodrumda gezilecek yerler Alternatifleri

 

Ege’nin gözdesi olan Bodrum’un doğa harikası  ve deniziyle,  iç içe oluşu  sizlerde bir Bodrum aşkı oluşturacağının sözünü verebiliriz. Aynı zamanda turizm’in candamıdır. Her sene yerli-yabancı binlerce misafirine kucak aıyor. Muğla’ya bağlı olan Bodrum nem oranının fazla olmaması sebebyile daha çok tercih edilmektedir. Aynı zamanda Bodrum’da bir çok koy, tarihi eser ve gece klupleri bulunnmaktadır. Gündüzleri keyfin kalbi burada atarken, geceleri de gece klüplerinde atar. Zaten Bodrum’un gece hayatlarıyla meşhur olduğunu hatta birçok ünlünün burada olduğunu duymuş veya görmüşssünüzdür. Bodrum’da bunların  yanı sıra  keşfedilmemiş herkes tarafından pek fazla bilinmeyen yerlerde mevcuttur.

 

Öncellikle Bodrum deniz ve plajlarıyla bilinir. Size Plajlarından bahsedelim.

 

Bodrum’da  Keşfedilmemiş birbirinden güzel plajlar :

  • Torba Sahili
  • Ortakent yahşi plajı
  • Bardakçı Koyu Plajı (zeki müren koyu)
  • Bitez Plajı
  • Camel Beach
  • Peksimet pLAJI
  • Mazi Köyü Sahili

 Torba  Sahili:

Torba sahili ormana yakın yeşilliklerle iç içe bir sahildir. Buraya yakın balık çiftlikleri bulunmaktadır. bu yüzdendirki, akşama doğru deniz biraz kirlenebilmektedir. Torba sahilinde özel yerlerinin ücreti makul olduğunu söyleyebiliriz. Torba sahilinde, tuvalet,duş kabinleri bulunmakta ve hijyen açısından oldukça temiz

ortakent Yahşi pLAJI

Bodrum’un en sık kullanılan plajıdır. Biraz kalabalık olabilmeketdir.

 

Bardakçı koyu (Zeki müren Koyu)

 

Bodrumun merkenzinde bulunan bu plaj Gümbet’e yakındır. Çok geniş bir alanı yoktur. Koya yürüyerek 15 dakikalık bir sürede fidebilirsiniz. Yürüyerek gitmenizi tavsiye ederiz.

 

Bitez Plajı

 

Bodrum’un en sevilen plajlarındandır.  Sahili ince kumdan oluşur ve denizi diğer plajlara göre daha temiz ve daha sıcaktır.

 

Camel Beach

Bu plajı diğer yerlerden farklı kılan özelliği develerinin olmasıdır. Evet yanlış duymadınız develeri var … Bu develer ile sahilde bulunan misafirlerine tur yaptırmaktadır. Sezonun en dikkat çeken  ve en eğlenceli olan plajlarından birisi diyebiliriz.

 

Peksimet Plajı:

 

Bodrumun bakir kalmış plajlarındandır. bu yüzdden suyu ve sahili oldukça temizdir. Buranın güzel yanı sakin bir yer olması. Çok fazla işletme olmamakla birlikte 1 kaç tane resturanta sahip .. Kafa dinlemek isteyenlerin genellikle tercih ettiği bir halk plajı

 

Mazi Köyü Sahili

 

Bodruma uzaklığı 50 km olan bu plajdoğayla iç içe ve bir köye bağlıdır. En bakir kalmış plajdır. Burada 5 yıdızlı otelelr lüks resturantlar yok.. Küçük pansiyonlar ve köy evleri var… Buraya bayılacaksınız…

 

Bodrum’un plajları dışında  gezilecek yer alternatifleride bulunmakta

 

Bodrumun can damarlarından biri olan eğlencenin kalbinin attığı Yalıkavakta Kral mezarları bulunmaktadır. V e yine yalıkavakta buunan kız kulesi burayı kesinlikle gezmeliisniz. Bodrum’un bakir kalmış doğa harikalarından birisi de Yalıçiftlik Ve Kızılağaç Köyü.. Şuan doğa harikalığını koruyor. Bu güzelliği görmediyseniz. Çok şey kaçırmışşsınzıdır. Bitez yaylası namıdeğer çökertme türküsünün geçtiği sokaklar.. Burayı anlatma değil yaşamak lazım… Duygu yüklü bir yaşam yeri Bodrumda bir çok köy de bulunmakta .. Ama terkesilmiş köy.. evet yanlış duymadınız Sandima köyü adına bir köy bulunamkata ve bu köyün 600 yıllık bir geçmişi var. Burada terkesilmiş ev ,okul gibi şeylerde yok değil.. milet antik kenti arkeolojiye bir merakınız varsa burası tam size göre… Ayrıca Çöllüoğlu hanı, şirince köyü,gümüşkesen mezar anıtı apollan tapınağı,doğanbey köyü,zeus mağarası ve hereaklia kenti gibi birçok tarihi mekanda bulunamkatdır. Son olarak yazları güzel olduğu kadar kışlarıda güzel ve harektli olan Bodrum’Da Ödemiş bozdağ kayak merkezi ve denizli tavas kış sporları bulunmakta , Bodrum’a 1 kaç saat uzaklıkta olan  bu yerlere gelemnizi tavsiye ederiz.

Yorum Yaz