bodrum.gen.tr logo

İstanbul’dan Bodruma nasıl gidilir?


İstanbul’dan Bodruma nasıl gidilir?

 

Bodrum tatilinizi çok güzel geçirebileceğiniz bir şehir.

Deniz, kum, güneş ...ve elbette vazgeçilemez gece eğlenceleri.. Eşsiz doğası ve  berrak denizi ile  sizi sizden alabilecek alan bu ilçe her yaz tatilinde  bir çok misafirini kucaklıyor. Bodrum her ne kadar harika bir yer olsa da bazen uzak olduğu için insanlar gitmekten vazgeçebiliyor. Bizlerde size İstanbul’dan bodruma gitmenin yollarından bahsedeceğiz

İstanbul'dan Bodrum'a en kolay şekilli araba ile gidebileceğiniz bir yöntem Hatta hafta sonları bir kaçamak olarak bile Bodrum'a gidebilirsiniz bizde sizler için İstanbul'dan Bodrum'a en kolay şekilde nasıl gidilebilir. Bunun tarifini vereceğiz. Hatta sizler için hazırladığımız bu makalemizde İstanbul'dan Bodrum'a gelirken uğrayabileceğiniz Mola yerleri ve doğa yerlerinden de bahsedeceğiz.

İstanbul’dan Bodrum’a gitmek için 3 seçeneğiniz var Birincisi feribot(denizyolu) ikincisi özel Aracınız (karayolu) üçüncüsü uçak (havayolu)

Seçim tamamen size kalmış..

İstanbul’dan Bodrum’a Arabayla ile gitmek

Eğer özel aracınızla karayolundan gitmek isterseniz İstanbul Bodrum arası 790 kilometredir. İstanbul’dan Bodrum’a arabayla gideceksiniz size en iyi Rotayı sunalım: İstanbul Gebze Gemlik Bursa Karacabey, Mustafakemalpaşa Susurluk Balıkesir Akhisar Manisa İzmir Söke Milas Bodrum bu şekilde Bodrum’a 8 saatte giriş sağlayabilirsiniz. Bu Rotayı Osmangazi Köprüsü’nden geçerek sağlayabiliyorsunuz ancak bir dezavantajı var köprü geçiş ücreti bulunmaktadır. Köprünün yaklaşık olarak uzunluğu 695 kilometredir.

Eğer Osmangazi Köprüsü’nü tercih etmeyi bir başka yoldan gitmek isterseniz onun için de bir önerimiz var.

İstanbul’dan Bodrum’a gidebileceği farklı bir daha var İstanbul’dan Bodrum’a giderken Dilerseniz Bursa’dan yola çıkabilirsiniz Bozüyük Kütahya Afyon Dumlupınar Banaz Uşak Buldan Nazilli istikameti üzerinden gelebilirsiniz Eğer burada da gelirseniz 11 saat lik bir yol olacaktır Ve 806 kilometre süren bir güzergahı sahiptir.

Bir başka yol ise Tekirdağ Çanakkale yolu üzerinden gelebilme imkanınız da vardır gelibolu’dan arabalı vapur ile Çanakkale’ye gelerek buradan Ezine Akçay Ayvalık Dikili Aliağa  zmir Torbalı Germencik Söke Milas rotasını izleyerek gelebilirsiniz bu rotada gelirken gezebileceğiniz yerlerden de bahsedebiliriz Çanakkale estanların yazıldığı şehir olan bu Çanakkale için Çanakkale şehitliğini ziyaret edebilirsiniz Çanakkale’de Assos Babakale Truva Antik Kenti kazaları İzmir Foça Didim tapınaklar Efes Antik Kenti gibi birçok yere uğrayabilirsiniz

İstanbul’dan Bodrum’a Feribot ile gitmek

İstanbul’dan Bodrum’a giderken feribotu tercih ederseniz daha hızlı ve daha kolay bir şekilde gidebilirsiniz hem yol kısaltmış olursunuz Hem de zamandan kazanmış olursunuz hızlı feribota Yenikapı’dan Bandırma’ya geçerek Buradan da Balıkesir Manisa İzmir Söke Milas istikameti üzerinden Bodrum’a ulaşabilirsiniz. Burada feribot ücreti bulunmaktadır normal araba ve 2 Yolcu için belli bir ücreti vardır Size bir tavsiyemiz olabilir biletinizi önceden alırsanız daha uygun ve daha avantajlı fiyatlara alabilirsiniz Feribot ile Bandırma’ya gitmek iki buçuk saatinizi alır.

İstanbul’dan Bodrum’a Uçak ile gitmek

İstanbul'dan Bodruma en kolay bir başka yol ise havayoludur. İstanbul havalimanından -kolaylıkla gidebileceğiniz gibi Bodrumda bodrum-Milas havaalanında iniş sağlayabilirsiniz. Havaalanı ilçeye 30 kjm uzaklığındadır. Havalanın merkeze gidebilmek için Havalimanına ait Havaş servislerini veya , Büyükşehir belediyesinin özel otobüslerinden faydalanabilirsiniz. Beledıye otobüsleri saatte 1 olmaktadır. İstanbul'dan Bodrum'a uçakla giderek zamandan oldukça karınız olacaktır. Uçak fiyatlarına gelince; Eğer biletinizi erken alırsanız sizin için maliyet açısından daha uyguna gelecektir

 İstanbul Bodrum arası kaç kilometredir

Osmangazi Köprüsü’nden gitmeyenler için Körfez dolanarak gitmesi önerilir. Yine aynı Rota üzerinden Gebze İzmit Gölcük Karamürsel olarak yolu tamamlayabilirsiniz bu şekilde 771 kilometre yol yapmış olacaksınız ve İstanbul-bodrum arası 10 saat olmuş olacak.